صابر اصلانی
مدت زمان عضویت: 3 سال و 9 ماه و 5 ساعت و 27 دقيقه قبلتماس ها

موارد دیگر
knauf

دوستان

کد QR شخصی


صابر اصلانی صابر اصلانی

زمزمه راضی‌ام به رضایتشهید «غلامحسین بسطامی» در آخرین لحظات قبل از شهادتش زمزمه می‌کرد: الحمدالله، الحمدالله، الهی رضاً بِرضائک، تسلیماً بِقضائک، مطیعاً لِامرک.
شهید بسطامی

شهید «غلامحسین بسطامی» در سال 1338 شمسی در شهر «دامغان» متولد شد. پس از پایان دوره دبیرستان، در رشته مهندسی راه و ساختمان در دانشگاه «پلی‌تکنیک» پذیرفته شد. ورود وی به دانشگاه مصادف با اوج‌گیری تحولات انقلاب اسلامی در سال 1357 بود.

وی در زادگاه خود در تظاهرات ضد رژیم پهلوی شرکت می‌کرد و مبارزاتی درراه پیروزی انقلاب اسلامی انجام داد. در تابستان سال 1358 به دنبال فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر بسیج عمومی برای کردستان و به‌خصوص پاک‌سازی شهر پاوه از وجود اشرار مسلح و ضدانقلاب، عازم کردستان شد. پس‌ازآن در 13 آبان ماه همین سال به همراه سایر دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، در تسخیر سفارت آمریکا مشارکت کرد و بعدازآن در واحد عملیات، مسئول حفاظت از گروگان‌ها بود. پس‌ازآنکه تعدادی از گروگان‌ها به‌منظور نگهداری و حفاظت بیشتر به شهرستان‌های مختلف انتقال داده شدند، حفاظت از گروگان‌ها در شهرهای «قم» و «محلات» را به عهده گرفت.

3

این مطلب را پسند کرده اند.

صابر اصلانی صابر اصلانی

سخنان امام خمینی در مورد «شهید و شهادت»


* درباره ی شهید آنقدر از اسلام و اولیاء اسلام روایات وارد شده است بر فضل شهید که انسان متحیر می شود. در روایتی از رسول اکرم(ص) نقل شده است که برای شهید هفت خصلت است که اولی آن عبارتست از اینکه اولین قطره ای که از خون او بر زمین برزید، تمام گناهی که کرده است آمرزیده می شود و مهم این آخرین خصلتی است که می فرماید که بر حسب این روایت که شهید نظر می کند به وجه الله و این نظر به وجه الله راحت است برای هر نبی و هر شهید.

این آخر چیزی است برای انسان، آخرین کمالی است که برای انسان است. در این روایتی که در کافی نقل شده است، در این روایت انبیاء را مقارن شهدا قرار داده است که در جلوه ای که حق تعالی می کند بر انبیائ، همان جلوه را بر شهدا می کند. شهید هم ینظر الی وجه الله حجاب را شکسته است همانطور که انبیاء حجاب را شکسته بودند و آخر منزلی است که برای انسان ممکن است باشد. مژده داده اند که برای شهدا، این آخر منزلی که برای انبیاء هست، شهدا هم بر حسب حدود وجودی خودشان به این آخر منزل می رسند.

اینطور مطلبی که برای شهید گفته شده است برای کم کسی هست. آنها را قرینه

3

این مطلب را پسند کرده اند.

صابر اصلانی صابر اصلانی

سلام ، صابر اصلانی از اعضای جديد سنگریها هستم ...

4

این مطلب را پسند کرده اند.